معاون وزير بهداشت: ايران در حوزه تحقيقات سلامت رتبه نخست منطقه را دارد

جمهوري اسلامي ايران امروز به برکت حضور دانشمندان و پزشکان در عرصه سلامت، رتبه نخست در حوزه پزشکي را دارد

کد خبر: 70646 تاریخ انتشار: 1401/03/26
نمایش: 69
اخبار

معاون تحقيقات و فناوري وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي با اشاره به پيشرفت‌هاي پزشکي و حوزه سلامت کشور گفت: جمهوري اسلامي ايران امروز به برکت حضور دانشمندان و پزشکان در عرصه سلامت، رتبه نخست در حوزه پزشکي را دارد
به گزارش روابط عمومي شهرداري بروجن:  يونس پناهي در کنگره تجليل از پزشکان شهرستان بروجن با عنوان چشم‌انداز سلامت جامعه، فرصت‌ها و راهبردها تاکيد کرد: در هشت سال دفاع مقدس انواع حملات شيميايي عليه ايران انجام شد و درصد قابل‌توجهي از جانبازان شيميايي براي درمان به آلمان اعزام مي‌شدند و هم‌اکنون ۶۰ هزار جانباز در داخل کشور پروتکل‌هاي پيشگيري و روند درمان را سپري مي‌کنند.
وي افزود: روند شکل‌گيري و دانش پزشکي در کشور از ابتداي پيروزي انقلاب اسلامي ايران تاکنون به‌خوبي نشان مي‌دهد که در کنار رشد و ترقي بقيه دانش‌ها، حوزه سلامت از پيشرفت قابل‌توجهي برخوردار است.
پناهي تصريح کرد: قبل از پيروزي انقلاب اسلامي پزشکاني از پاکستان، هند و کشورهاي ديگر در قالب پزشک عمومي براي ارائه خدمات به ايران عزيمت مي‌کردند.
معاون تحقيقات و فناوري وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي اظهار داشت: ايران همچنين در حوزه تحقيقات سلامت رتبه نخست منطقه را داراست و روند رشد و شتاب قابل‌قبولي دارد.
وي با اشاره به مرجعيت علمي جمهوري اسلامي در حوزه سلامت از لحاظ توليد دانش گفت: ايران در حوزه سلامت از نظر توليد دانش رتبه ۱۳ و از لحاظ مرجعيت علمي جايگاه ۱۵ را در جهان دارد که اين روند روبه‌بهبود است.
پناهي به شيوع ويروس کرونا از اسفندماه ۱۳۹۸ اشاره و تصريح کرد: بسياري کشورها در ابتدا با اين ويروس آشنا نبودند و اکنون که دنيا درگير اين ويروس است، جمهوري اسلامي کمترين مراجعان و تعداد بستري‌شدگان را دارد.
وي يادآور شد: در روند رشد و شکل‌گيري پزشکي در ايران، استفاده از ظرفيت‌هاي خيران نيک‌انديش تاثيرگذار بوده که شهرستان بروجن نمادي از اين حوزه است.
معاون تحقيقات و فناوري وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي اظهار داشت: کمک براي ساخت بيمارستان، زيرساخت‌هاي بهداشتي و درماني و حمايت از مراکز اموزشي، درماني و تحقيقاتي حوزه سلامت اولويت دارد.
وي گفت: در صورت حمايت خيران نيک‌انديش براي تامين زيرساخت‌هاي مورد نياز، تبديل دانشکده پرستاري بروجن به دانشکده علوم پزشکي در دستور کار قرار مي‌گيرد.
پناهي تاکيد کرد: البته پس از صدور مجوزهاي لازم در اين زمينه، بايستي آموزش کيفي مورد توجه قرار گيرد.
 
 
 

افزودن دیدگاه

دا
دانلود اپلیکیشن موبایل سازمان حمل ونقل همگانی شهرداری بروجن 
رانندگان محترم پس از نصب می توانند از خدمات غیرحضوری از جمله  درخواست تمدید پروانه، کارت و دفترچه تاکسیرانی، مشاهده پرونده الکترونیکی، صدور مرخصی  و ... طریق نرم افزار اقدام نمایند.
رانندگان محترم می توانند جهت دریافت نام کاربری و رمز عبور به سازمان حمل ونقل همگانی شهرداری بروجن مراجعه نمایند

صفحه‌ي خبرگزاري بين‌المللي قرآن (ايكنا) وابسته به جهاددانشگاهي استان
 چهارمحال و بختياري
 

آرشیو

آمار سایت

آنلاین ها
21
امروز
125
دیروز
807
هفته
6231
ماه
237079
کل
1135691